rozmowy o kulturzeRozmowy o kulturze. Cykl spotkań dla seniorów i nie tylko

Choć o kulturze powiedziano już wiele, refleksja nad nią jest wciąż aktualna. Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza wszystkich chętnych do dyskusji nad szeroko pojętą kulturą oraz zdarzeniami, które wpłynęły na bieg historii, a których ślady są nadal widoczne. Spotkania będą odbywać się cyklicznie w pierwsze środy miesiąca o godzinie 17.00 i będą miały charakter rozmowy kierowanej, podczas której uczestnicy dowiedzą się ciekawych faktów, a także będą mogli przy herbacie podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bieżącego zagadnienia. Mimo iż spotkania organizowane są głównie z myślą o seniorach, mile widziane będą także osoby dorosłe w różnym wieku. Jak bowiem stwierdził Benjamin Franklin: „nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.

Harmonogram spotkań - sezon 2019/2020 (zima)

 

Komercjalizacja świąt a tradycja

4 grudnia 2019 r., godz. 17.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Współcześnie wiele tradycji i zwyczajów staje się tematem reklam oraz produktem popkultury, co skłania do refleksji nad ich istotą i korzeniami. Uczestnicy spotkania będą mogli wymienić się uwagami na temat współczesnych obchodów świąt takich, jak Zaduszki czy Boże Narodzenie w zestawieniu z reklamowymi trendami przedświątecznymi. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Idea zaklęta w kamieniu. Architektura jako narzędzie władzy

6 listopada 2019 r., godz. 17.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Spotkanie poświęcone realizacjom architektonicznym, które powstały w ramach szerzenia ideologii politycznych, takich jak nazizm czy faszyzm. Słuchacze poznają wiele faktów i przykładów kultowych projektów architektury XX wieku. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Na drodze do doskonałości

5 czerwca 2019 r., godz. 17.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Temat samodoskonalenia ostatnio zyskał na popularności, a słowo coaching stało się jednym z najlepiej rozreklamowanych haseł. W związku z tym trendem rodzi się wiele pytań, między innymi o to, czy samodoskonalenie jest chwilową modą czy koniecznością wymuszoną przez historię …i cywilizacyjny bieg. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Dla pożytku ludzi czy reklamy miasta? O projektowaniu przestrzeni

2 października 2019 r., godz. 17.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Spotkanie poświęcone różnego rodzaju projektom w przestrzeni miejskiej, zrealizowanych z myślą o mieszkańcach. Uczestnicy poznają wybrane przykłady projektów, stworzonych m. in. w celu usprawnienia przemieszczania się osobom niepełnosprawnym. Refleksji zostanie poddana także tematyka zamkniętych osiedli. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Współczesna reklama – między estetyką, zachętą a manipulacją

8 maja 2019 r., godz. 17.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Współczesne reklamy wykorzystują zarówno różnorodne techniki, jak i zaawansowane technologie, a projekty reklamowe nierzadko stają się przedmiotem konkursów organizowanych na skalę światową. Sztuka reklamowa może zachwycać, zadziwiać, budzić kontrowersje. Warto przypatrzyć się temu, jak wiele zmieniło się w świecie reklamy w ciągu ostatnich kliku dekad. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u